Audyt oprogramowania i sprzętu

Audyt legalności oprogramowania Podstawą efektywnego zarządzania zasobami informatycznymi jest wiedza o tym, jakie stacje robocze, serwery, systemy operacyjne i aplikacje wchodzą w ich skład. Sposobem uzyskania wyczerpujących i aktualnych informacji o zainstalowanym oprogramowaniu, posiadanych licencjach oraz zasobach sprzętowych jest audyt oprogramowania. Pozwala on zoptymalizować zakupy i umożliwia administratorom szybsze i bardziej precyzyjne reagowanie - zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.

Jeśli nie jesteśmy pewni czy w naszej jednostce nie ma nielegalnego oprogramowania, pracownicy nie trzymają na dyskach plików muzycznych, filmów, nie wiemy jaką konfigurację posiadają nasze serwery, komputery, notebooki. Rozwiązaniem jest audyt legalności oprogramowania dzięki któremu możliwa będzie dokładna analiza zainstalowanego oprogramowania, posiadanych licencji, a także uporządkowanie informacji związanych ze sprzętem.

W ramach usług audytowych zapewniamy: 

  • poufność informacji w ramach umowy między partnerami;
  • niezależność naszej firmy jako audytora zewnętrznego;
  • Sprawdzenie legalności posiadanego oprogramowania,
  • Inwentaryzacja sprzętu komputerowego,
  • Wprowadzenie polityki zarządzania oprogramowaniem,
  • Uregulowanie odpowiedzialności za nieprzestrzeganie zarządzeń (porozumienie pracownik - pracodawca).


Usługa polega na zebraniu informacji na temat programów znajdujących się na komputerach firmowych, skonfrontowaniu uzyskanych wyników z posiadanymi licencjami i dokumentami oraz przeprowadzeniu ich pełnej inwentaryzacji. Skanowanie komputerów specjalistycznymi narzędziami pozwala zdobyć informacje o znajdujących się na dyskach zbędnych plikach multimedialnych takich jak filmy, pliki muzyczne, prywatne zdjęcia, a także pozwala zebrać pełną konfigurację posiadanego sprzętu (inwentaryzacja sprzętu komputerowego). .W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości (najczęściej jest to brak odpowiedniej liczby licencji) proponujemy wdrożenie programu naprawczego mającego na celu wyeliminowanie wszelkich niedociągnięć, aby doprowadzić do pełnej legalności firmy oraz wdrożenie odpowiednich polityk zarządzania licencjami.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu doprecyzowania oferty oraz ustalenia warunków.